20. 11. 2010 od 21:00
SKLENICK, Kounicova 23
SEVENSOL & BENDER (DE), KELLYS & CLICK JOE (CZ)
afterparty – dj set

Program letošního ročníku festivalu NEWNEW! uzavře afterparty v prostorách Café Sklenick na Kounicově ulici.

Novými cestami nejdou jen žánry londýnského podsvětí, nové výzvy má před sebou i takový fenomén jako housemusic. Na celém světě se rojí noví a noví mladí producenti, kteří z odkazu svých chicagských a detroitských vzorů čerpají nápady a přetvářejí je na vlastních releasech. Housemusic oproštěná od prvoplánových vokálů a kýčovitých postupů a hraná na nízké BPM si nachází stále více příznivců. Mezi mladými producenty pak podle vzájemných sympatií vznikají i zajímavé kooperace.

Tak jako se pro vydávání hudby a pořádání večírků spojili hamburské vydavatelství Smallville, berlínské White a lipské Kann. Oskar Offermann a Edward zahrají v Brně na Flédě 5.11. na akci Magion. Sevensol a Bender z labelu Kann pak 20.11. ve Sklenicku na afterparty festivalu New New!

Sevensol a Bender jsou dvě třetiny labelu Kann, třetím je producent Map.ache. Tito DJs a producenti už několik let tvoří podhoubí lipské deephouseové scény. Pořádají večírky, prodávají desky ve vinylshopu Freezone a už dva roky také provozují vydavatelství Kann, kterému se na deephouseové scéně dostává čím dál větší popularity, o čemž svědčí i zajímavá vystoupení, která kluci absolvovali. Zakládají si na dlouhých setech, ve kterých se kromě toho nejlepšího, co v deephouseu vzniká, reflektuje i jejich záliba v soulu, jazzu a funku. Aby měli na čem stavět, připraví pro ně půdu warmup-setem brněnská dvojice DJs Kellys & Click Joe.

Kann Records
café Sklenick
Sevensol Myspace
Bender Myspace
café Sklenick
Kellys Myspace
Click Joe Myspace

MusicFarben poster

MusicFarben poster