12. 11. 2010 od 20:00
Dům Umění – Malinovského náměstí
FUCKHEAD (AT)
DJ Balli – IN SKATEBORED WE NOIZE (IT)
RBNX (SK)
koncert / performace / doprovodný program výstavy Decadence Now!

FUCKHEAD patří v rámci rakouské avantgardy k extrémní hranici mezi špatným vtipem, bizarními groteskou a multimediální performancí. Za dvaadvacet let existence se z industriálního dua stalo nepředvídatelné monstrum spojující intelektuální ironii s nej(s)prostší sebeprezentací. V kapele vystřídali nejen množství žánrů, nad kterými převažuje noise, punk, industrial, ale i elektronika nebo opera, ale i členů jako amatérského boxera, doktora ekonomie či polykače mečů. Pro své nepochopitelné show spojující nahotu, hudbu, performanci, světla, tanec a neotřelé umělecké koncepty byli zavrženi jako neonacističtí gayové nebo nespočetkrát přerušeni policií, zároveň ale například jejich videoklip Inside Fiction Outside War získal cenu uznání na Ars Electronica a hráli ve skvotech, klubech i galeriích po Evropě, Austrálii i Japonsku. Zásadní příspěvek k projektu Decadence Now!
FUCKHEAD Myspace

Fuckhead

Fuckhead

DJ BALLI je italský breakcorový DJ, extravagantní turntablista, bubeník v hardcorové kapele, noiser, autor knihy o Asociaci autonomních astronautů, zakladatel labelu Sonic Belligeranza a k němu pro jistotu rovnou i dvou sublabelů + Belligeranzaa a – Belligeranza. Na New New! 2010 DJ Balli exkluzivně představí jeden ze svých experimentálních projektů In Skatebored We Noize, který zásadne podpoří i místní skateboardová scéna. In Brno We Fcuk?!

Na performaci DJ Balliho spolupracují:

Aleš Bindr a Dominik Mauer (jezdci)
Kateřina Drajsajtlová a Pavel Richtr (technické zabezpečení, ozvučení)
Za zapujceni prekážek děkujeme: www.zbrojovkapulindoor.cz
Za ochotu a pomoc při realizaci Radkovi Mauerovi.

DJ BALLI Myspace
Label Belligeranza

DJ Balli

DJ Balli

RBNX aka Tobiáš Potočný, další z členů hudebního kolektivu Urbsounds, který se po Jamce (New New! 2007) a Urbanfailure (New New! 2009) objevuje v line-upu i letos. Pracuje s home made nástroji, kytarovými pedály, elektronickým i neelektronickým odpadem různého druhu a mikrofony. V rámci své (občas pouze pětiminutové) zvukové performance se bez ostychu pohybuje na škále od promyšlených noiseových kompozíc až po improvizace závislé na momentální únavě, kterými nakonec velmi rád překvapí i sám sebe.

Urbsouns web

RBNX

RBNX